Have an account? Log in or

Jak powstaliśmy

Marianna Mehring-Steinborn Marianna Mehring-Steinborn
Psycholog UG
Specjalistka HR i Rekrutacji
Mama 12-letniego Kuby i 9-letniej Julci.

Mówią, że najtrudniej jest pisać o sobie. Chyba muszę się z tym zgodzić! Zacznijmy więc od tego, jak to wszystko się zaczęło. Skąd w mojej głowie powstała idea pomocy rodzicom w poszukiwaniu idealnej niani? Przede wszystkim sama jestem matką. Wiem, jak ważny jest ten specjalny Mały Człowiek. Wiem, co dla nas rodziców znaczy i jak bardzo martwimy się i troszczymy o jego dobro. Kilka lat temu byłam w takiej samej sytuacji, jak Wy teraz – szukałam odpowiedniej kandydatki, której mogłabym powierzyć opiekę nad moją pierwszą pociechą. Inaczej po prostu się nie dało – pewnego dnia usiadłam na kanapie i stwierdziłam głośno, że samej nie uda mi się dłużej pogodzić opieki nad synkiem i rozwoju zawodowego, na którym również mi zależało. Niestety żyjemy w czasach, kiedy wsparcie w rodzinie nie jest już oczywistym faktem i coraz to więcej młodych rodziców boryka się z ciężarem radzenia sobie jednocześnie z wychowaniem potomka jak i pracą zawodową. Tak było też i w moim przypadku.

 

Zabrałam się do ciężkiej pracy, dzięki której w naszym domu pojawiła się pierwsza Niania. Była z nami rok czasu. Niestety okoliczności na które obie nie miałyśmy wpływu przerwały naszą współpracę nad wychowaniem małego Kuby. Po raz drugi musiałam zmierzyć się z poszukiwaniem TEJ WŁAŚCIWEJ niani. Tak, Drodzy Rodzice! Poszukiwanie TEJ Niani jest porównywalne poszukiwaniem idealnych butów – po prostu muszą pasować i tyle! Ja nazywam to „chemią”, ale nie o nazewnictwo tu chodzi. Po niedługiej przerwie w naszym domu pojawiła się druga Niania, która na szczęście jest z nami do dziś. W międzyczasie pojawiło się drugie małe Szczęście i w chwili obecnej w rękach naszej Niani spoczywa już nie jedno, ale dobro dwójki moich dzieci. I wiecie co? Wiem, że mogę jej ufać, a moje dzieci ją uwielbiają… kochają jak swoją babcię. Miałam to szczęście, że z wykształcenia jestem psychologiem, a do tego zawodowo zajmuję się rekrutacją pracowników i mam wiele do czynienia z różnymi typami ludzi. Te doświadczenia pozwoliły mi na odczuwanie spokoju po dokonaniu wyboru. Widzę codziennie jak moje dzieci cieszą się na widok swojej ukochanej Niani i jak pięknie się rozwijają pod jej czujnym okiem.

 

Nie każdy rodzic ma komfort posiadania czasu i odpowiedniej wiedzy do znalezienia idealnej niani, a przecież do tego tak często dochodzą emocje! Kiedy kilka razy zostałam poproszona przez bliższych, a potem także dalszych znajomych o pomoc w wybieraniu niani zdecydowałam, że zacznę pomagać profesjonalnie każdemu rodzicowi, który chce bez niepotrzebnego stresu przejść przez ten trudny wybór.

 

Kochani Rodzice! Kochacie swoje dzieci najmocniej na świecie i chcecie ich dobra. Wiem o tym! Dlatego właśnie moja wiedza i doświadczenie są do Waszej dyspozycji. Razem znajdziemy idealną Nianię dla waszej pociechy.

 

Marianna Mehring-Steinborn